Dan kada je Del Piero senzacionalnim pogotkom nagovijestio sjajnu karijeru

Vremeplov
Alessandro Del Piero je jedan od najboljih igrača Serie A u njenoj historiji. Nekadašnja vedeta Juventusa oduševljavala je sve prelijepim pogocima, a upravo jedan od najljepših postigao je na današnji dan prije tačno 22 godine.

Naime, tada je Stara dama u Torinu dočekala uvijek neugodnu Fiorentinu, koja je lako povela s 2:0. Međutim, u posljendjih 20-ak minuta uslijedio je veliki preokret.

Prvo je Gianluca Vialli s dva gola (73. i 76. minuta) izjednačio rezultat da bi tada na scenu stupio tada 20-godišnji Del Piero. On je u 87. minuti senzacionalnim pogotkom nagovijestio sjajnu karijeru.

Uživajte u majstoriji koja je zaledila još jednu legendu, golmana Tolda...