Američka vlada ovom liku mjesečno šalje 300 smotuljaka droge već 34 godine (FOTO)
Prvi Amerikanac s pristupom medicinskoj marihuani
Nakon toga se obrati državnim agencijama i od njih zatražio pristup njihovim usjevima marihuane kako bi mogao legalno liječiti svoj glaukom.
„Agencije su se tim zahtjevom prilično iznenadile“, prisjeća se O’Leary.
„Medicinska marihuana tad nije bila niti opcija, a odjednom se niotkuda pojavio neki lik koji je od državnih agencija zatražio njihove zalihe. Na kraju su prihvatile njegov zahtjev.“
Randall je tako postao prvi pacijent u SAD-u kojem je odobrena uporaba marihuna otkako je ona zabranjena 1937. godine. I tim korakom započeo je program Investigational New Drug (IND). Kad se Rosenfeld našao s Randallom nekoliko mjeseci kasnije, pričao mu je o tome kako FDA odbija njegov zahtjev za pristupom medicinskoj marihuani.
Bush je ugasio program IND
Randall i njegova supruga ponudili su mu svoju pomoć. Pomogli su mu oko protokola pri IND-u zbog čega je Rosenfeld 1982. postao drugi pacijent u tom programu. IND je tijekom 80-ih nastavio rasti, a pristup medicinskoj marihuani dobili su i pacijenti oboljeli od AIDS-a kao i ljudi oboljeli od rijetkih tumora. No, Bushova administracija ugasila je taj program 1992.
Samo 13 Amerikanaca imalo je nakon toga pristup medicinskoj marihuani. Rosenfeld je bio jedan od njih. Svakih pet mjeseci dobiva šest limenki od kojih je svaka napunjena s po 300 džointova. Sva marihuana uzgaja sa na Sveučilištu u Mississippiju, jedinom mjestu s dozvolom federalne vlade za uzgoj marihuane.
Trava koju pacijenti puše može biti stara i do 13 godina
Nakon žetve u Ole Missu sva se marihuana šalje u Ralegh u Sjevernu Karolinu gdje se pune džointovi. Džointi se zatim pakiraju i pohranjuju u zamrzivače na neodređeno. Rosenfeld kaže kako on trenutačno puši usjev iz 2009, iako se susretao i s travom starom 13 godina, piše "Telegram".