Francuzi slavili u velikom derbiju protiv Holandije, Grci i dalje stopostotni

Osim utakmice između Bosne i Hercegovine i Kipra, odigrano je još osam utakmica kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

U apsolutnom derbiju večeri Francuska je u zanimljivom meču slavila minimalnu, ali važnu pobjedu u Holandiji protiv podmlađenih 'lala'. Jedini pogodak na utakmici je djelo najskupljeg fudbalera u historiji Paula Pogbe u finišu prvog poluvremena.

Ubjedljive pobjede su upisali Belgija i Portugal na gostovanjima kod Gibraltara, odnosno Farskih Otoka. Obje reprezentacije su slavile rezultatom 6:0 i tako opravdale ulogu velikih favorita. Het-trik za Portugalce je postigao Adrian Silva, dok je isto za Belgijance napravio Christian Benteke.

Grčka je u našoj grupi došla do nove lagane pobjede i ostala na prvom mjestu zajedno sa Belgijom. Slavili su u Estoniji. Gostujuće pobjede su zabilježili i Švicarci kod Andore, te Mađari kod Latvijaca.

Važnu pobjedu je slavila Švedska rezultatom 3:0 na svom terenu protiv Bugarske, dok je Bjelorusija 'prokockala' pobjedu protiv Luksemburga na svom terenu, iako su gosti imali igrača manje od prvog poluvremena.