Nijemci lagano slavili protiv Češke, ludilo u Poljskoj pripalo domaćinu

Kompletirano je drugo kolo kvalifikacija za Svjetsko prvenstvou u Rusiji 2018. godine.

Večeras je odigrano preostalih pet utakmica, a najzanimljivije je bilo u Poljskoj gdje su igrale dvije vrlo jake reprezentacije koje se mogu nadati plasmanu na Mundijal. Poljska je dočekala Dansku i slavila rezultatom 3:2. Sve je sjajno krenulo za Poljake pošto je Robert Lewandowski postigao het-trik. Ipak, Danci su onda preuzeli terensku inicijativu i tako postigli dva gola, ali na kraju treći nisu uspjeli.

Njemačka je u prilično mirnoj utakmici zabilježila rutinsku pobjedu nad Češkom rezultatom 3:0. Nijemci su uz pomoć dva gola Thomasa Mullera i jedan Tonija Kroosa došli do šestog boda u grupi, isto koliko ima i Azerbejdžan.

Škotska je razočarala svoje navijače, pošto nisu uspjeli opravdati ulogu favorita protiv Litvanije. Na kraju su jedva spasili i bod, pošto su Litvanci do posljednjih pet minuta imali vodstvo na Hampdenu. U finišu je James McArthur pogodio za jedan bod Škota.

Nešto uspješnija je bila Sjeverna Irska koja je slavila laganu pobjedu nad slabašnim San Marinom rezultatom 4:0, dok je Slovenija dobila komšijski derbi protiv Slovačke, a gol odluke je postigao Rok Kronaveter na asistenciju Josipa Iličića u 74. minuti.