Southgate debitovao pobjedom, Crna Gora ubjedljiva protiv Kazahstana

Odigrana su prva četiri meča današnjeg programa kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

Engleska je rutinski savladala Maltu 'svega' 2:0, a oba pogotka su postignuta u prvom poluvremenu. Gareth Southgate je pobjedom debitovao kao selektor reprezentacije Engleske, a pobjedu su mu donijeli golovi Daniela Sturridgea i Dele Allija, oba u finišu prvog poluvremena.

Crna Gora je na spektakularan način otvorila kvalifikacije pošto su na svom terenu rezultatom 5:0 savladali Kazahstan. Svih pet pogodaka su postigli različiti fudbaleri, a redom su pogađali Tomašević, Vukčević, Jovetić, Beqiraj i Savić, dok je dvije asistencije upisao nekadašnji ljubimac navijača Sarajeva Damir Kojašević.

Istim rezultatom je Rumunija savladala Armeniju u gostima, dok je Azerbejdžan neočekivano slavio protiv Norveške na svom terenu minimalnim rezultatom 1:0.