Novi slab rezultat Džumhura: Poraz na Challengeru u Maroku od mladog Poljaka

Tenis
Najbolji bh. teniser Damir Džumhur doživio je još jedan neuspjeh u ovoj sezoni, te tako ispao sa ATP Challenger turnira u Mohammediji na kojem je bio prvi nosilac, već u četvrtfinalu.

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur doživio je još jedan neuspjeh u ovoj sezoni, te tako ispao sa ATP Challenger turnira u Mohammediji  na kojem je bio prvi nosilac, već u četvrtfinalu.

Bolji od Džumhura je danas bio Kamil Majchrzak, mladi teniser iz Poljske koji je za 200 pozicija slabije rangiran od našeg tenisera. Prvi set je osvojio Poljak rezultatom 6:4, a i u drugom je imao brejk prednosti. Ipak, Džumhur se vratio i okrenuo drugi set u svoju korist, te izjednačio na 1:1 u setovima.

No, u trećem setu je na terenu postojao samo jedan teniser, a to je Majchrzak koji je slavio za svega 27 minuta osvajanje seta i pobjedu rezultatom 2:1.