Veliki uspjeh bh. kickboksera: Merimi Bašić zlato, Adnanu Haliloviću bronza

Borba
Kickbokseri iz Bosne i Hercegovine su nas navikli da sa velikih takmičenja donose medalje u našu zemlju.

Tako je bilo i na Svjetskom dijamantskom kickboksing kupu koji se održao u ruskoj Anapi, a posebno su se istakla dva mlada sarajevska takmičara.

Adnan Halilović je osvojio bronzanu medalju, pošto je u polufinalu poražen od ruskog takmičara Vladislava Revuckija. Merima Bašić je osvojila zlato u kategoriji do 60 kg i specijalnu nagradu "Dijamant" pobijedivši u finalu Ruskinju Olgu Kočetkovu.

Pred našim takmičarima je veliki izazov na Evropskom prvenstvu u Mariboru koje će se održati od 22. do 29. oktobra.