Poraz Džumhura u polufinalu Challengera u Holandiji i gubitak mnogo bodova

Tenis
Najbolji bh. teniser Damir Džumhur nije uspio proći u finale ATP Challenger turnira u Alphen An Der Rhijnu.

Iako je branio titulu na ovom jakom Challengeru, Damir nije uspio proći u finale pa će ostati bez velikog broja bodova u ovom periodu.

Od Damira je danas bio bolji njemački teniser Jan-Lennard Struff koji je slavio nakon tri, istina nedovršena, seta, pošto je naš teniser predao pri rezultatu 1:1 i 0:4 za Struffa.

Prvi set je Struff razbio našeg tenisera rezultatom 1:6, ali je Džumhur poravnao sa 6:4 u drugom. Ipak, u trećem setu na terenu je postojao samo njemački teniser, pa je Sarajlija predao pri rezultatu 0:4 za protivnika.