Sabina Haračić, Aleksandra Samardžić i Mitar Mrdić prvaci Balkana

Judo
Bosanskohercegovački judisti ostvarili su sjajne rezultate na Balkanskom prvenstvu za seniore i seniorke u Herceg Novom.

U veoma jakoj konkurenciji predstavnici BiH osvojili su deset medalja, po tri zlatne i bronzane, te četiri srebrena odličja.

Titule prvaka Balkana osvojili su Mitar Mrdić u kategoriji do 81 kg, te Aleksandra Samardžić (do 70 kg) i Sabina Haračić (do 78 kg).

Srebrene medalje osvojili su: Selma Sejdinović (do 52 kg), koja je finalni meč morala predati radi povrede ramena, Ema Brkanić (do 48 kg), 15-godišnja nada bh. sporta i najveće iznenađenje ovog turnira, te Rijad Dedejić (do 90 kg) i Hadis Ramić (do 100 kg). Bronzanim medaljama su se okitili Hana Benca (78 kg), Anđela Samardžić (do 57 kg) i Ana Marija Brkić do 48 kg).

Selektor BH tima Branislav Crnogorac zadovoljan je nastupom svojih takmičara, te istaknuo da su ti rezultati dobar vjesnik predstojećih nastupa reprezentativaca na evropskom juniorskom prvenstvu u španskoj Malagi, te Grand Prix takmičenju u Zagrebu i Evropa kupu u Beogradu.

Na Balkanijadi je učestvovalo osam zemalja: Rumunija, Turska, Bugarska, Srbija, Crna Gora, Makedonija, Albanija i Bosna i Hercegovina.