Ukucajte svoju adresu i probajte preživjeti apokalipsu...
Zamislite da teško bolesni drhtite pod dekom na parkiralištu punom šatora ispred kina koje ne prikazuje filmove.
Ako ste spremni za jedno jezivo iskustvo kliknite OVDJE, ukucajte svoju adresu i apokalipsa može početi.
Čujete sirene u daljini. Prošlo je pet dana otkad ste trčali na hitnu pomoć, otkad je cunami uzrokovao propast gotovo cijelog čovječanstva i kad vas je bolničko osoblje opskrbilo samo vakcinom protiv gripe.
Ljudi su jurili po cjepiva u distribucijske centre koji su brzinski napravljeni, jer su apoteke ostale bez ičega.
Ne, ne pričamo o nekom novom holivudskom filmu nego o Collapseu - samoprozvanom "stimulatoru propasti ljudskog društva", koji je inspiraciju pronašao u Tom Clancyjevoj "The Division", igri koja 8. marta izlazi na tržište, a u kojoj je svijet bačen u crnilo nakon iznenadne pandemije boginjama koja je poharala svijet.
U Divisionu, nakon pojave virusa na svjetlo dana izlaze super vojnici i postapokaliptični ratnici obučeni da samostalno uspostave red u kriznim situacijama.
Igra se nastavlja usred Manhattana, nakon što je virus sve uništio i preživjeli se u ruševinama pokušavaju izboriti za svoje mjesto. Pitanje je, što se dogodilo prije toga.
Na kompjuteru možete pogledati brončanu kartu svog rodnog grada kako nestaje u u narančastoj svjetlosti koja pokazuje kako se širi zaraza i mjesto zauzima haos. Ekplozije, razbijeno staklo, pjevanje, sirene, pucnjava...
Gradovi postaju male države kojima se širi neukrotiva smrt, dok se zračnim lukama šire virusi i panika.
Collapse će vam pružiti uvid u to kako se širi smrt i apokalipsa, nakon što upišete svoju adresu i počnete koračati cipelama nultog pacijenta.
Međutim, apokalipsa slijedi vrlo brzo: nestaće vakina, počeće neredi i pljačke, pobune, finansijska tržišta će doživjeti kolaps, smrt će se širiti kao kuga, policija i vojska se neće moći nositi sa situacijom i jedna za drugom će padati vlade.
Ako ste spremni na sve to, provjerite koliko dugo ćete uspjeti preživjeti, no ne nadajte se ničem dužem od mjesec dana, upozorava Time.
(Express.hr)