Sramotno! Gana opljačkana pred očima cijele planete: "Imaju sreće što je VAR otišao na kafu"

Fudbal
Sramotno! Gana opljačkana pred očima cijele planete: "Imaju sreće što je VAR otišao na kafu"

Nogometne reprezentacije Gane i Engleske odigrale su utakmicu bez pogodaka u drugom kolu grupne faze Svjetskog prvenstva.

Bila je to utakmica u kojoj su Englezi očekivano imali inicijativu te se može reći da su većinu susreta bili bliže pogotku, ali na kraju je bliže bila afrička reprezentacija.

Posebno se to misli na situaciju iz 79. minute, kada je Prince Adu sam krenuo na Pickforda, ali je u posljednjem trenutku zaustavljen, da bi nakon toga iz pada šutirao prema golu. No, pogodio je svog saigrača Antoinnea Semenya, koji je ujedno osim toga bio u ofsajdu; tako je propala velika prilika Gane.

Ipak, već tijekom ostatka utakmice, a posebno nakon nje, na internetu su se pojavile insinuacije da je tu bila riječ o nedosuđenom kaznenom udarcu.

Naime, u trenucima kada je Adu zaustavljen, a zaustavio ga je brzi engleski stoper Ezri Konsa, on je to napravio klizećim ili bolje rečeno letećim startom. Usporena snimka, a posebno i fotografije, pokazuju da Konsa uopće nije startao na loptu, nego je svojom nogom u letu pokupio ganskog napadača i to čak preko oba koljena.

Sudac to nije vidio, vjerujemo da je VAR provjeravao, ali nisu osjetili potrebu kontaktirati ga. Sramotno, u najmanju ruku... Gana je osvojila za njih veliki bod, ali postavlja se pitanje jesu li možda mogli doći do sva tri.

Na kraju samo možemo zaključiti da je Gana bukvalno pokradena, a o nedosuđenom kaznenom udarcu govorio i selektor ove afričke selekcije, Carlos Queiroz. Zaključio je da je uz penal morao biti dodijeljen i crveni karton stoperu Gordog Albiona.

"Nisam siguran da li VAR još uvijek radi na Svjetskom prvenstvu. Još uvijek imamo VAR? Radi?", pitao se sarkastično Queiroz pa dodao i ovo:

"Imam određene sumnje jer nisu dodijelili čist penal za nas. Propustili su svirati čist penal protiv Engleske."

"Imali smo šanse i oni su imalo dosta sreće. Još jednom je VAR otišao na kafu. To je tako. I ja bih volio s vremena na vrijeme tako otići na kafu, ali ovo je čist penal, crveni karton."

"Da li iko sumnja u to? I vi ste isto vidjeli ili sam samo ja bio na utakmici? Žao mi je zbog sarkazma, ali ako kažem nešto ozbiljno, kaznit će me. Nadam se shvatate zašto se šalim."

Ne propustite