"Pogledajte garsonjeru od 500 EURA": Stanovi u Beogradu od kojih vas zaboli glava i želudac, a kao gratis dobijete NAPAD PANIKE
Ako ste student, par koji traži stan ili ste se odlučili na samostalan života naoružajte se debelim živcima, strpljenjem i budite spremni na razočaranja.
Nema podstanara koji se prije ili kasnije nije susreo sa nevjerovatnim opisama stana - luks, centar grada, udobno, fantastično, nevjerovatno, a da ih u stvarnosti nije sačekao prostor koji više podsjeća na ljetnu kuhinju iz 1950. godine.
Stanovi sa ovakvim prefiksima postali su meta šale na društvenim mrežama i među mladima. Kao da nije dovoljna muka što je teško pronaći dobar stan, nego ih još neko ubjeđuje da je ovo krem a la krem ponude na tržištu nekretnina.
Od premijum stanova na Dorćolu najveća zvijezda je "renovirana" garsonjera od 500 eura koja nema tuš, ali zato ima česmu u tuš kabini sa jakim mlazom.
![]()
Sljedeći favorit je garsonjera koja je nekim čudom postala jednosoban stan. Kako je objasnio korisnik - kuhinja i kupatilo su spojeni jer je odmah pored frižidera tuš kada, i tako smo dobili još jedan stan koji se lažno predstavlja.
![]()
Ako zaista postoji ovaj luksuz svih luksuza kod Vukovog spomenka, onda je pobjednik na današnjoj listi.
![]()
Na meti "luksuznih stanova" je i garsonjera od 20 kvadrata uz jako važnu napomenu: "Za jednu osobu, nepušača" ili kako je autorka tvita lijepo napisala: "Naravno, nećemo valjda dozvoliti da duvanski dim zagadi ovaj luks i prije svega čist smještaj".
![]()
Naredna kategorija je bizar-luks čije porijeklo nije poznato, ali svakako je zaslužilo da uđe na listu.
![]()
(Žena Blic)