Kvalifikacije za SP: BiH u Zenici remizirala protiv Grčke

Bosna i Hercegovina
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je, u okviru šestog kola kvalifikacija grupe "H" za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine, na stadionu Bilino polje u Zenici igrala neriješeno 0:0 protiv Grčke.

Bosna i Hercegovina je imala priliku u 12. minuti preko Višće, ali je grčki golman odbranio njegov šut.

Grci su prvu priliku imali u 27. minuti, ali je Zeca šutirao preko gola Asmira Begovića.

Reprezentacija BiH je u nastavku imala nekoliko solidnih prilika, ali ipak do kraja prvog poluvremena nije bilo golova u Zenici.

BiH je imala dobru priliku u 76. minuti kada je Džeko šutirao sa 16 metara, ali pravo u ruke Karnezisa.

Grčka je samo minutu kasnije imala odličnu priliku nakon kontre, ali Fortounis kasni u petercu.

U 82. minuti Grci su imali odličnu priliku kada je Mantalos, nakon kontre, sam izašao na Begovića, ali je lopta otišla iznad gola.

Do kraja nije bilo značajnijih prilika, te je meč završen bez golova.