Nova blamaža Arsenala, Liga prvaka miljama daleko

Drugi pišu
Topnici poraženi od Crystal Palacea

Večeras su Topnici doživjeli debakl na gostovanju kod Crystal Palacea, od kojeg su izgubili sa visokih i neočekivanih 3:0, čime su svoju ionako tešku borbu za plasman među najbolje četiri ekipe učinili još težom. Da ovo neće biti dobra noć za Arsenal dalo se naslutiti već u 17. minuti kada je Townsend pogodio za vodstvo Palacea od 1:0.

U drugom poluvremenu je domaća ekipa postigla još dva gola. Prvo je Cabaye u 63. pogodio za 2:0, da bi pet minuta kasnije Milivojević iz sumnjivo dosuđenog penala nokautirao Topnike i postavio konačnih 3:0. Arsenal je nakon ovog poraza ostao na šestom mjestu u Premier ligi sa 54 boda i sada je četvrtoplasirani Manchester City udaljen sedam bodova, ali Građani imaju jednu utakmicu više.

Sa druge strane, za domaći tim je ova pobjeda bila od ogromnog značaja u borbi za opstanak. Crystal Palace je sada 16. sa 34 boda, što je šest više u odnosu na Swansea koji je u zoni ispadanja.