Evo šta može da vam se desi ako dobro ne operete posteljinu

Kiosk
Evo šta može da vam se desi ako dobro ne operete posteljinu
Posteljinu bi trebalo da peremo jednom nedjeljno na visokoj temperaturi, a prije korišćenja je dobro osušimo.

Posteljinu bi trebalo da peremo jednom nedjeljno na visokoj temperaturi, a prije korišćenja je dobro osušimo.


1. Oštećenja kože
 
Ako spavate sa šminkom na licu, postoji mogućnost da se pojavi suhoća kože, upalne infekcije ili prerano starenje. Prije spavanja se istuširajte i dobro očistite lice. Preporuka je prati posteljinu svakih 7 do 10 dana.
 
2. Iritacija kože ili ekcem
 
Osim privlačenja bakterija, prljavi čaršavi mogu da prouzrokuju trljanje i trenje kože, što može da dovest će do iritacija ili ekcema. Teške i masne kreme se teže apsorbuju i na posteljini uzrokuju još više bakterija.
 
3. Gljivične ili bakterijske infekcije
 
Znoj i ostale tjelesne izlučevine predstavljaju idealno okruženje za stvaranje gljivica ili bakterija. Jedna vrsta plijesni (cladosporium) raste na vlažnim dušecima i može da dovede do pojave astme, upale pluća i gljivične infekcije koja može da izazove lezije kože i pucanje noktiju na nogama.
 
4. GrinjeGrinje se hrane mrtvim ćelijama kože i skupljaju se na prljavim mjestima. U našem krevetu, svaku noć provedemo uz oko 1.5 miliona grinja, koje ostavljaju mrlje na vratu, licu, rukama i ostatku tijela.
 
5. Alergije
 
Bakterije, grinje i plijesan mogu da prouzrokuju ili pogoršaju alergijske reakcije. Preporučuje se upotreba posteljine proizvedene od hipoalergenih materijala na kojima nije moguće razmnožavanje grinja i plijesni. Iako će pranje posteljine uništiti sve bakterije, potrebno je svake 2 do 3 godine menjati sintetičke jastuke, a perjane svakih 5 do 6 godina.

Ne propustite