Ništa od vrha tabele: Hrvatski stručnjak 'razbio' Rossonere

Genoa je u prvoj utakmici 10. kola Serie A na svom stadionu priredila iznenađenje i 'razbila' Milan 3:0. Stigli su gosti na stadion "Luigi Ferraris" osokoljeni velikom pobjedom protiv Juventusa, ali neiskusna momčad je doživila poraz od ekipe koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić.

Nikola Ninković je u 11. minuti pogodio za 1:0. Skočio je odlično na dobar centaršut Tomasa Rincona i poslao loptu glavom u donji lijevi kut. Gianluigi Donnarumma je bio bespomoćan, a Genoa je ddobila vodstvo koje je odmah nakon toga vješto branila.

Od 56. minute 'rossoneri' su igrali s igračem manje nakon što je Paletta isključen zbog izrazito prekršaja. Sjajnu timsku akciju je u 68. minuti završio Rincon udarcem s ruba šesnaesterca, ali je lopta prošla malo pored desne stative.

U 80. minuti Juraj Kucka je pokušao presjeći jednu lotu, ali ju je poslao u svoju mrežu za 2:0 Genoe, a konačnih 3:0 postavio je Leonardo Pavoletti sjajnim prodorom u 86. minuti utakmice.

Rossoneri su imali priliku eventualnim trijumfom izbiti, barem nakratko, na čelo tabele.