Liga šampiona: Dinamo se mučio, ali slavio, Ajax napravio korak unazad

Odigrana su i posljednja četiri današnja meča kvalifikacija za Ligu šampiona koja su započela nešto kasnije u odnosu na mečeve čiji ste izvještaj mogli vidjeti na našem portalu.

Kada su u pitanju četiri upravo završena meča, najzanimljiviji meč u regionu je bio meč iz Zagreba gdje je Dinamo savladao rezultatom 2:0 svog imenjaka iz Tbilisija.

Dinamo se mnogo mučio, ali je u razmaku od tri minute postigao dva pogotka i tako sebi olakšao put ka posljednjem pretkolu Lige šampiona. Golove za zagrebački tim su postigli El-Arbi Soudani i Ante Ćorić u finišu prvog poluvremena.

Vjerovatno derbi dana, bar kada je u pitanju reputacija ekipa, su odigrali u Amsterdamu Ajax i PAOK. Konačan rezultat je bio 1:1, a mnogo zadovoljniji mogu biti gosti koji nikako nisu bili favoriti kada je ovaj dvomeču pitanju. Campos je doveo goste u vodstvo u 29. minuti, da bi poravnao danski 'anonimus' Kasper Dolberg koji ima težak zadatak da nadomjesti odlaske dvojice najboljih napadača Ajaxa Viktora Fischera i Arkadiusza Milika.

Uvijek snažni Shakhtar je golovima Bernarda i Selezneva došao do rutinske pobjede nad Young Boysima, da bi u poslastici dana Rostov i Anderlecht odigrali 2:2.