Čile ponovo prvak Copa Americe, Messi više neće igrati za Argentinu

Fudbalska reprezentacija Čilea odbranila je titulu prvaka Copa Americe savladavši nakon penala Argentinu sa 4:2. Regularni dio meča završen je 0:0.

Čile je kao i prošle godine u finalu slavio protiv Gaučosa i to na skoro identičan način, nakon drame zvane jedanaesterci.

Tokom 120 minuta igre Argentinci su bili bolji, ali neke od izuzetno dobrih šansi nisu uspjeli pretvoriti u pogodak. Najbolju je, u 20. minuti susreta, promašio napadač Napolija Gonzalo Higuain kada je išao jedan na jedan s Barceloninim golmanom Čilea Claudijom Bravom, ali je promašio cijeli gol.

Nakon što terensku inicijativu nisu uspjeli okruniti golom za trofej, odluka o pobjedniku pala je udarcima s bijele tačke. U prvoj seriji su promašili i jedni i drugi - Lionel Messi i Arturo Vidal - ali do kraja su Čileanci četiri puta bili precizni, a pobjedu im je donio Francisco Silva nakon što je Bravo odbranio udarac Lazijevog veziste Lucasa Biglije.

Lionel Messi objavio je nakon poraza u finalu Copa Americe kako više neće igrati za Argentinu.

"Moja reprezentativna karijera je gotova. Učinio sam koliko sam mogao. Boli me što nisam postao prvak", rekao je, a prenosi BBC.