Golman novog člana Premiershipa zabio dva autogola u jednom poluvremenu

Novi I član Premiershipa Brighton, koji je u ponedjeljak izborio promociju u elitni razred engleskog nogometa, propustio je sinoć osigurati titulu prvaka Championshipa nakon dva nevjerojatna autogola njihovog vratara protiv Norwicha.

Tragičar je bio David Stockdale koji je oba autogola upisao već u prvom poluvremenu, oba nakon udaraca Alexa Pritcharda. Prvi se od grede i Stockdaleovih leđa odbio u gol, a kod drugog se nakon udarca gotovo s iste udaljenosti lopta od stative i njegovih leđa odbila u gol.

Laka pobjeda Norwicha 2:0 još je šokantnija kad se zna da u 90 minuta "Kanarinci" nisu upisali niti jedan udarac u okvir gola.

Brighton može u ponedjeljak osigurati naslov prvaka, a jedino im Newcastle još može zaprijetiti.

Menadžer Brightona je ovako komentirao utakmicu i dva autogola: "Nisam tako nešto nikada vidio. Događa se i golmanima povremeno, ali baš i ne dvaput u jednoj utakmici. Očito nećemo kriviti Davida zbog toga, pokušao je braniti, lopta se jednostavno odbila od njega".