Liverpool gazi sve redom: Golijada na Selhurstu pripala gostima

Liverpool nas je inače navikao na spektakularne mečeve sa velikim brojem pogodaka, a posebno ove sezone.

Tako je bilo i u posljednjoj današnjoj utakmici 10. kola engleske Premier lige na teškom gostovanju na Selhurst Parku kod Crystal Palacea.

Ipak, gosti su bez problema došli do važne pobjede i to rezultatom 4:2, a gotovo cijelu utakmicu imali su bar jedan pogodak prednosti.

Emre Can u 16. minuti dovodi goste u vodstvo nakon moguće ofsajd pozicije, a samo dvije minute kasnije izjednačio je James McArthur. Dejan Lovren je u 21. doveo ponovo Liverpool u vodstvo, ali je McArthur ponovo izjednačio.

No, Liverpool je preko drugog defanzivca Joela Matipa i sjajnog loba Roberta Firmina došao do brojke od četiri pogotka, pa se domaći tim sad nije uspio vratiti u igru.

Liverpool je ovom pobjedom došao na diobu prvog mjesta sa Manchester Cityjem i Arsenalom.