Željezničar slavio i u Goraždu, Široki nakon drame izbacio Slobodu

Odigrane su posljednje dvije utakmice osmine finala Kupa BiH u fudbalu, te smo saznali sve učesnike četvrtfinala.

Željezničar i Široki Brijeg su se pridružili Travniku, Sarajevu, Bosni SEMA-i, Mladosti iz Doboj-Kaknja, Zrinjskom i Radniku u četvrtfinalu nakon što su u posljednja dva meča zabilježili pobjede.

Plavi sa Grbavice su i u drugom meču bili bolji od Goražda, te na kraju sa 3:0 slavili u utakmici koja nije imala rezultatski značaj. Prvo poluvrijeme je završeno bez golova, da bi onda u drugom poluvremenu Željezničar golovima Jadranka Bogičevića, te dvojice mladih fudbalera Šabanadžovića i Mujagića došao do sigurne pobjede.

Široki Brijeg je u derbiju slavio protiv Slobode rezultatom 2:0 i tako prošao u najboljih osam u Kupu BiH, iako je poražen u prvom meču. Ivan Krstanović i Luka Menalo su postigli pogotke za vrlo važnu pobjedu.