Apotekari se obrukali kao nikad do sada, penal lutrija odlučivala na tri stadiona

Njemački kup ponudio nam je večeras veoma zanimljive utakmice šesnaestine finala. U terminu pd 18:30 odigrana su četiri susreta.

U dvoboju drugoligaša Bielefeld je na gostovanju kod Dinamo Dresdena slavio 1:0 i prošao zahvaljući golu Hemleina u 66. minuti, a München 1860 na gostovanju kod Wurzburger Kickersa odigrao 0:0 nakon 90 minuta. Ivica Olić nije u konkurenciji zbog nedavnog skandala oko klađenja. Više sreće u penal lutriji imali su gosti iz Munchena, koji idu dalje.

Bayer Leverkusen je nakon 90 minuta imao tek 1:1 na gostovanju kod trećeligaša Lottea. Poveli su 'apotekari' u 25. minuti kada je precizan bio Volland na asistenciju Kiesslinga, a domaćinima je izjednačenje donio Hilbert autogolom u 47. minuti utakmice. Wendel je u 78. minuti dobio dva žuta kartona i tako ostavio domaćine s igračem manje, no Lotte je uspio izboriti produžetke. U petoj minuti prvog produžetka Volland je pogodio za novo vodstvo Bayera, no u 105. je izjednačio Freiberger.  U penal lutriji bolji su bili domaći, iako su promašili dva uvodna udarca s bijele tačke.

Freiburg je na domaćem terenu protiv drugoligaša Sandhausena imao 3:3 nakon 90 minuta. Poveli su domaćini u 21. minuti golom Daehlija, a izjednačio je Kister u 39. minuti. Wooten je u 53. minuti povisio na 2:1, a za 3:1 gostiju pogodio je Sukuta-Pasu u 64. minuti. Međutim, Freiburg se nije predavao pa je prvo Grifo smanjio u 76., da bi u 82. Haberer promašio penal, ali iz odbijanca pogodio Petersen za 3:3. I ovdje smo gledali penal lutriju, a slavili su gosti.