Andalužani se ne šale: Cholova četa položila oružje u Sevilli

Sevilla je nakon Dinama, s 1:0 pobijedila i madridski Atletico. I prekinula dva niza: do ove utakmice Atletico je 22 u nizu zabio gol, a 11 posljednjih ligaških međusobnih ogleda nije izgubio od Seville.

Utakmicu je pratila jaka kiša i travnjak je bio dosta sklizak. Sevilla je zaigrala u 3-5-2 formaciji i imala više šansi.

Nasri je loše reagirao u 11. minuti, u 14. je Savić srušio Vitola, domaći navijači tražili su penal, a prva šansa došla je u 15. minuti, kada je Oblak odbranio udarac glavom N'Zonzija nakon Nasrijevog ubačaja.

Bivši fudbaler Arsenala i Mancester Cityja je u 49. promašio kad je Oblak već bio savladan, a u 52. Slovenac je zaustavio Vitola.

Ipak, u 73. minuiti sjajan gol N'Zonzija, nakon Viettove lopte, za 1:0!

Nove loše vijesti za Diega Simeonea stigle su ubrzo: Koke je u 77. dobio drugi žuti karton i to je bio kraj za Jorgandžije.

Klub iz Andaluzije je sada prvi sa 20 bodova, odnosno bodom više od Barcelone i dva više od Atletica i Reala koji ima meč manje.