Mlađahni Locatelli srušio Juve, Pjaniću poništen čisti gol!

U velikom italijanskom derbiju Milan je na "San Siru" savladao Juventus 1:0 pogotkom mladog Locatellija.

Crveno-crni tako su prekinuli crnu seriju od skoro četiri godine bez pobjede protiv Stare dame.

Prvih pola sata proteklo je u izjednačenoj igri, a onda se povrijedio Dybala.

Tri minute poslije prvo veliko uzbuđenje. Sudija Rizzoli poništio je gol Juventusu!

Naime, procijenio je da je Bonucci bio u ofsajdu nakon Pjanićevog ubačaja iz dalekometnog slobodnog udarca, ali ispostavilo se da sjajni štoper nije bio u ofsajdu.

Gol je najprije bio priznat, a potom na sugestiju pomoćnika poništen! Tako je bh. reprezentativac ostao uskraćen za odličan pogodak.

Prvo je poluvrijeme tako završilo bez golova, uz proteste gostiju koji se nisu stišavali.

I onda šok za Torineze. U 66. minuti Milan je poveo golčinom 18-godišnjeg Locatellija.

Abate i Suso gradili su napad, a Locatelli je uzeo loptu i opalio s 15-ak metara iskosa špicom u suprotne rašlje Buffonovog gola.

Drugi je to udarac u okvir gola ove sezone Locatellija i drugi gol! Prvi je zabio u pobjedi 4:3 nad Sassuolom.

U 75. minuti Mandžukić je ušao umjesto Benatije, a u 85. minuti Pjanić je neoprezno, džonom 'ušao' u Donnarummu!

Ipak, u sudijskoj nadoknadi mladi Milanov golman sačuvao je velika tri boda kada je zaustavio pokušaj Khedire.

Rossoneri su ovim trijumfom prišli prvoplasiranom Juventusu na samo dva boda i čini se da ćemo konačno imati neizvjesnu borbu u Italiji.