Evropa liga: Inter konačno nekog dobio, prvijenac Denija Miloševića za Konyu

Odigrana je prva polovina trećeg kola Evropa lige u fudbalu u tradicionalnom terminu od 19 časova.

Nekoliko utakmica je završeno sa velikim brojem pogodaka, dok su neke donijele veliku dramu.

Derbi su u Vigu odigrali Celta i Ajax, a završeno je rezultatom 2:2. Ajax je dva puta imao prednost, ali se španski predstavnik dva puta vratio u meč i tako izborio važan bod. Hakim Ziyech i Amin Younes su dovodili goste u vodstvo, dok su Andreu Fontas i Fabian Orellana donijeli bod Celti.

Za Konyaspor je pogodio mladi bh. fudbaler Deni Milošević u devetoj minuti, ali to nije bilo dovoljno jer je Braga odnijela bod iz Turske.

Inter je konačno došao do bodova i pobjede u Evropa ligi, i to protiv najtežeg rivala u grupi Southamptona. Antonio Candreva je donio Interu važnu pobjedu golom u 67. minuti, a deset minuta kasnije Marcelo Brozović je ekipi otežao zadatak pošto je zaradio crveni karton.

Nica sjajno igra ove sezone i u Francuskoj, ali i u Evropi. Tako su danas odnijeli sva tri boda sa teškog gostovanja iz Salzburga, a gol odluke je postigao Alessane Plea na startu meča. Istim rezultatom je Schalke slavio u Krasnodaru, dok su poslasticu odigrali Osmanlispor i Villareal, a završeno je 2:2, iako je domaći tim imao dva gola prednosti. Evo i svih rezultata:

Celta-Ajax 2:2
Hapoel BS-Sparta Prag 0:1
Inter-Southampton 1:0
Konyaspor-Braga 1:1
Krasnodar-Schalke 0:1
Liberec-Fiorentina 1:3
Osmanlispor-Villareal 2:2
Qarabag-PAOK 2:0