Džeko srušio velikog rivala Napoli i preuzeo vrh liste strijelaca

Roma je na sjajan način slavila u derbiju Serije A na gostovanju kod Napolija, a fantastičan dan je imao Edin Džeko.

Bila je to otvorena utakmica s obje strane uz blagu dominaciju domaćina, no pravih prilika bilo je jako malo. Iz prve prave, u 43. minuti, gosti su poveli. Početničku grešku napravio je Koulibaly, Salah mu je uzeo loptu, ubacio u sredinu, gdje ju je na 11 metara dočekao Džeko i zabio za 1:0. Bh. napadaču to je bio šesti gol ove sezone u Serie A.

Ghoulam je u 53. minuti pokušao udarcem sa 16 metara, no bio je to lagan zadatak za Szczesnyja. I onda na drugoj strani 2:0. Florenzi je ubacio, a na drugoj stativi se samo naklonio Džeko i zabio drugi gol na utakmici.

Nadu Napoliju u 59. minuti vratio je Koulibaly koji je najviše skočio na prvoj stativi nakon udarca iz kuta i smanjio na 2:1. Allan je u 69. minuti pokušao udarcem s 20 metara, ali ravno u golmana vučice.

Pitanje pobjednika riješeno je u 86. minuti kada je De Rossi pronašao Salaha, a ovaj rutinirano pogodio za 3:1.