Preokret Italije u Skoplju u posljednjim minutama, sjajan meč u Beogradu

U odnosu na Conteovu Italiju na Europskom prvenstvu u Francuskoj, Italija je protiv Makedonije zaigrala pet godina mlađa (s 31 na 26). Gosti su u devetoj minuti već poveli, no pomoćni sudija označio je kako je Antonio Candreva bio u nedozvoljenoj situaciji. Uzvratili su domaćini u 18. minuti. Ilija Nestorovski je pokupio jednu preciznu loptu i odmah opalio s nekih 25 metara, ali bivši igrač zaprešićkog Intera samo je zatresao prečku.

Kaznili su to Talijani u 24. minuti kada je Federico Bernardeschi nabacio iz kornera, a Andrea Belotti lijepo zabio ispod prečke. Ponovno je pokušao uzvratiti Nestorovski. Sadašnji igrač Palerma je u 41. minuti odlično skočio i glavom udario loptu poslanu iz preciznog centaršuta. No, njegov je pokušaj prema sredini gola sjajnom obranom blokirao Gianluigi Buffon. Ciro Immobile je u 50. minuti krenuo u solo prodor, prošao dva braniča i pucao čim je došao pred golmana. Pucao je u donji lijevi ugao, ali je Martin Bogatinov odgovorio Buffonu svojom sjajnom odbranom.

Nestorovski je konačno uspio i zabiti 'svojim' Italijanima u 57. minuti utakmice. Bila je to sjajna solo akcija Nestorovskog koji je pucao s ruba šesnaesterca i pogodio u donji desni kut. Nisu se Talijani niti snašli, a već tri minute kasnije jednu je odbijenu loptu na rubu šestnaesterca pokupio Ferhan Hasani i bez predomišljanja ispalio torpedo u donji desni kut. Gianluigi Buffon bio je nemoćan, a domaćini su preokrenuli u Skoplju.

Nažalost po Makedoniju, a srećom po Italiju, Nestorovski je zbog ozljede morao izaći u 68. minuti, a sedam minuta kasnije Immobile je pogodio za izjednačenje rezultata. Candreva je ubacio s desne strane, a Immobile se odlično snašao i skrenuo loptu u mrežu. U 89. minuti Parolo je uspio i poslati loptu u mrežu, no pomoćni je sudac označio zaleđe. Ipak u drugoj minuti sudačke nadoknade Immobile je ponovno na ubacivanje Candreve pogodio, a Italija ipak slavila u Makedoniji

Albanija - Španija 0:2

Španci su počeli vrlo živahno. Koke je u 12. minuti na odličan centarut s desne strane pokušao smiriti loptu i pucati, ali odlično je to odbranio Etrit Bersiha. Samo šest minuta kasnije Victor Vitolo je primio nisku loptu na rubu šestnaesterca i uputio dobar udarac prema desnoj stativi, ali je i to sjajnim refleksom odbranio Berisha.

Nakon toga Albanija je uspjela primiriti utakmicu i to sve do 55. minute kada je su David Silva i Diego Costa izigrali odbranu domaćina, a napadača Chelseaja je zabio za vodstvo Španaca. U 63. minuti Nolito je odlično pucao s ruba šesnaesterca i precizno pogodio u donji desni ugao. Špancima je to 56. utakmica u kvalifikacijama za SP bez poraza.

Srbija - Austrija 3:2

Srbija je na Marakani savladala Austriju 3:2. Već u šestoj minuti Aleksandar Mitrović je u šesnaestercu primio loptu koju je poslao Dušan Tadić i smireno zabio u donji desni ugao. U 15. minuti Marcel Sabitzer je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme kao bi došao do odbijanca unutar šestnaesterca i zakucao loptu nisko uz lijevu stativu za 1:1. Mitrovic je u 23. minuti povisio na 2:1. Skočio je na dobar centaršut Tadića i poslao loptu glavom nisko po sredini gola. Ramazan Ozcan bio je nemoćan. Austrija je uzvratila u 55. minuti kada je Marko Arnautović odličnim skokom s 11 metara glavom uzdrmao lijevu stativu.

U 62. minuti odbijenu je loptu dočekao Marc Janko i zakucao ju u gol iz blizine za 2:2, a Srbija je ponovno povela u 74. minuti kada je Tadić primio precizan pas u šesnaestercu koji je poslao Aleksandar Kolarov i savladao golmana preciznim udarcem u donji desni ugao za 3:2.

Moldavija - Irska 1:3

Irska je povela već u drugoj minuti golom Longa, a izjednačio je Bugaev na samom kraju prvog poluvremena. Irci su zatim zabili u 69. i 76. kada je oba puta strijelac bio McClean.