Islanđani nastavljaju ispisivati bajke: Savladana i Turska

Nogometaši Islanda bili su veliki hit Europskog prvenstva u Francuskoj, ali izabranici Heimir Hallgrimssona u velikom su stilu otvorili i kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Island je večeras svladao (2:0) Tursku, tako u posljednja tri dana upisao dvije vrijedne domaće pobjede. Podsjetimo, prije samo tri dana Island je bio bolji i od Finske.

Islanđani su tijekom cijelog meča bili bolja momčad, stvarali prilike, te zasluženo stigli do novih bodova. Domaćin je sretno i spretno poveo u 42. minuti. Gudmundsson je s desne strane ušao prema sredini, gurnuo loptu kroz noge Topalu i proigrao Elmara Bjarnassona. Domaći veznjak snažno je tukao s 20-ak metara, ali lopta je pogodila u glavu turskog defanzivca Topraka, promijenila smjer i završila iza leđa nemoćnog Babacana.

Samo dvije minute kasnije već je bilo 2:0. I taj je gol bio prilično jednostavan. Arnason je dobio zračni duel na sredini terena, te glavom u for gurnuo Finnbogasona. Napadač Islanda pobjegao je sporom Topalu, izašao sam na Babacana i snažnim ga udarcem lakoćom matirao. Zanimljivo, Turska je tijekom cijele utakmice uputila tek dva udarca u okvir domaćeg golmana...

Tabela: Hrvatska 7 (8:1), Island 7 (6:3), Ukrajina 5 (6:3), Turska 2 (3:5), Finska 1 (3:5), Kosovo 1 (1:10).