Gol Višće u petardi Basaksehira, Đurić zabio za Cesenu

Basaksehir se pobjedom 5:0 kod Alanyaspora vratio prvo mjesto prvenstvene ljestvice.

Basaksehir se pobjedom 5:0 kod Alanyaspora vratio prvo mjesto prvenstvene tabele.

A golijadu je nakon sjajnoj solo prodora u 30. minuti otvorio bh. reprezentativac Edin Višća (odigrao cijelu utakmicu) udarcem s 13, 14 metara. Rezultat se nije mijenjao do 49. minute kada je Batdal pogodio na asistenciju Emrea. Emre je asistent bio i u 52. minuti, ovog puta Epureaneu. Za 4:0 u 59. minuti je zabio Under. Konačni rezultat u 87. minuti postavio je Pektemek.

Kenan Horić s klupe je gledao poraz svog Antalyaspora kod Galatasaraya 3:1. Ipak, njegova je momčad od 17. minute vodila golom Kadaha. Rezultat se nije mijenjao do 67. kada je izjednačio Inan.  A onda je na scenu stupio Podolski i golovima u 78. i 85. minuti donio pobjedu domaćinu.

Cesena je kod kuće odigrala 2:2 protiv Latine u sedmom kolu Serie B. Paponi je u 8. minuti doveo goste u vodstvo, a šest minuta kasnije domaćini su izjednačili preko Ciana. Do potpunog preokreta Cesena je stigla u 75. minuti kada je za 2:1 zabio Milan Đurić. Ipak, u posljednjim trenucima susreta bod gostima donosi Rolando.