Spursi devastirali City: Građani dobro i prošli u Londonu

Manchester City je pod Pepom Guardiolom doživio prvi poraz u Premier ligi. Na White Hart Laneu u derbiju sedmog kola bolji je bio Tottenham 2:0. Spursi su tako ostali jedina neporažena momčad lige.

Stvari nisu mogle bolje početi za domaćina koji je poveo već u 9. minuti kada je loptu u vlastitu mrežu pospremio Kolarov. Nastavio je Tottenham s napadima, a nagrada je stigla u 38. minuti kada je Dele Alli nakon ubačaja Heuna-Min Sona zabio za 2:0.

Poraz Cityja mogao je biti i uvjerljiviji da je Lamela u 65. minuti iskoristio jedanaesterac, no Bravo mu je to skinuo. Do kraja se rezultat nije mijenjao pa su tako Spursi postali prvi pratitelji Cityja.

U drugoj utakmici koja se igrala u isto vrijeme Southampton je kao gost potpuno nadigrao aktuelnog prvaka Leicester, ali mreže su na King Power stadionu mirovale te je ostalo 0:0.