Sarajevo prokockalo pobjedu na Koševu, Olimpic razbio Širokog

Odigrana su prva dva meča današnjeg programa Premijer lige Bosne i Hercegovine a oba susreta su igrana u Sarajevu.

U jednom od derbija kola, Sarajevo i Sloboda su na Koševu odigrali 1:1, pa je tako Sloboda prekinula neugodan niz nakon ostavke Husrefa Musemića.

Sarajevo je bilo bolje u prvom poluvremenu, a kao plod takve igre stiže i vodstvo u finišu, pošto je kombinaciju bivših fudbalera Slobode Perice Ivetića i Mersudina Ahmetovića realizovao ovaj drugi.

Ipak, Sloboda se nije predavala, pa je u drugom poluvremenu došla do poravnanja koje joj je kasnije donijelo vrlo važan bod. Da stvar bude interesantna, gol za izjednačenje je postigao Sulejman Krpić, bivši fudbaler Sarajeva koji se tako 'revanširao' Ahmetoviću koji je učinio istu stvar.

U drugom susretu, potpuno neočekivano je Olimpic 'razbio' Široki Brijeg na svom terenu na Otoci rezultatom 3:1. Golove za domaći tim su postizali Plakalo, Osmanović i Mahović, dok je utješni pogodak za Hercegovce postigao ove sezone sjajni Luka Menalo.