Evropa liga: Lud meč Bakuu pripao Mainzu, bez golova u meču Astane i Young Boysa

Odigrana su prva dva meča drugog kola Evropa lige u fudbalu, a na dalekom istoku su viđena dva potpuno različita tipa utakmice.

U duelu Gabale i Mainza viđeno je pet golova, odlična igra, atraktivni potezi i preokreti. Sve je to rezultiralo na kraju pobjedom gostiju iz Njemačke rezultatom 3:2. Poveo je Mainz golom Yoshinurija Muta u 41. minuti, pa se tim rezultatom otišlo na odmor. Ipak, tek što je počelo drugo poluvrijeme, brz preokret kojeg su za Gabalu režirali Ruslan Gurbanov i Sergei Zenjov.

Kada su svi očekivali da će Mainz pasti, novi preokret u ovoj utakmici su kreirali Jhon Cordoba i Levin Oztunali.

U duelu Astane i Young Boysa nije bilo golova, a cijeli meč je za kazahstanski sastav odigrao naš reprezentativac Marin Aničić.