Viole nadigrale Milaneze, ali nisu slavile: Ni penal nije pomogao

Fiorentina je nadigrala Milan, ali u utakmici bez puno uzbuđenja ostalo je 0:0, a viole će i te kako žaliti za promašenim jedanaestercem Iličića.

U prvom poluvremenu nije bilo ni udarca u okvir gola, a u 23. minuti nakon pogreške De Sciglia Fiorentinin Slovenac Iličić je prošao desnom stranom, ubacio, Kalinić je promašio loptu, a Calabria je povukao Valera za jedanaesterac. Ipak, Slovenac je samo uzdrmao okvir gola!

Pokušao se iskupiti u 36. minuti kada je oštri Paletta opalio po nogama Kalinića na 20 metara od gola, skoro po sredini, ali je iz slobodnog udarca Iličić pogodio živi zid.

U 55. minuti prva lijepa akcija, izvela ju je Fiorentina, koja je cijelo vrijeme bila bolja, a završio ju je Kalinić prvim udarcem u okvir gola!

U 66. minuti odličan udarac Borja Valerna odbranio je Donnarumma, kao i Kalinićev u 80. minuti. Dok je najbolju Milanovu šansu imalo Bacca u 83. minuti nakon velike greške Sancheza. A u 95. minuti Luis Adriano pobjegao je u kontru, u duelu mu je uklizao s leđa Tomović, a sudac je vrlo diskutabilnu situaciju procijenio kao čistu. Igrači Milana su poludjeli!