Milioneri se baš uigrali, nova pobjeda za prebacivanje pritiska na Bayern

Odigran je prvi meč petog kola njemačke Bundeslige, a na svom terenu je Borussija iz Dortmunda dočekala Freiburg.

Domaći tim je opravdao ulogu velikog favorita i prilično rutinski došao do pobjede. Ipak, do prvog gola su 'Milioneri' čekali sve do 45. minute kada je, naravno, Pierre-Emerick Aubameyang postigao vodeći pogodak nakon sjajne asistencije Ousmanea Dembelea.

Sličan pogodak je postignut i u 53. minuti, a Lucas Piszczek je nastavio seriju golova iako se radi o defanzivcu. Tada je već bilo jasno ko će osvojiti sva tri boda na ovoj utakmici. Gosti su golom Maximiliana Philippa smanjili vodstvo, ali je rezervista Raphael Guerreiro u zadnjim minutama utakmice postigao gol za konačnih 3:1.