Ogroman korak ka Euru već u prvom meču: Bh. kadeti razbili Latviju

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine je na odličan način otvorila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2017. godine.

Nakon historijskog nastupa na Evropskom prvenstvu u Azerbejdžanu, nova generacija bh. kadeta će pokušati ponovo na Euro, a startovali smo odlično pobjedom nad Latvijom rezultatom 3:0. Na vrijeme smo postigli prvi pogodak i tako dilema više nije ni bilo.

Interesantno je da su gosti postigli dva autogola, prvi u 15. minuti Kirilis Lusnickis, a drugi u 62. minuti preko Robertsa Veipsa. Između ta dva pogotka, Milan Sikanjić je postigao još jedan pogodak za sigurnu i ubjedljivu pobjedu Bosne i Hercegovine.

Osim Latvije, sa našom reprezentacijom su još u grupi i Rusija i Moldavija, a prva dva tima na tabeli će ići u drugi krug kvalifikacija kada se odlučuje o finalnim putnicima na Euro.