Payet spasio Bilića neviđene blamaže u 96. minuti, sigurni United i City

West Ham je otpor četveroligaša Accringtona na domaćem terenu slomio tek u 96. minuti i tako izborio osminu finala engleskog Liga kupa. Junak je bio Dimitri Payet. Tako je prekinuta katastrofalna serija Slavena Bilića sa Čekičarima.

Manchester United prekinuo je niz od tri uzastopna poraza pobjedom kod niželigaša Northamptona 3:1. Poveli su Vragovi preko Carricka u 17. minuti, ali da se na odmor ode s 1:1 pobrinuo se Revell golom iz penala u 42. minuti. Ipak, u nastavku su Herrera i Rashford osigurali slavlje tima Josea Mourinha.

Prolazak dalje izborio je i Manchester City koji je na gostovanju kod Swanseaja dobio 2:1. Utakmicu su riješili u nastavku golovima Clichyja u 49. i Garcije u 67. minuti. Domaćin je tek u sudačkoj nadoknadi ublažio poraz preko Sigurdssona.

Najuvjerljiviji je bio Tottenham koji je na White Hart Laneu s 5:0 razbio Gillingham. Eriksen je zabio prva dva, a u strijelce su se upisali još Janssen, Onomah i Lamela.

Sunderland je u gostima s 2:1 nadigrao QPR, dok je Hull također istim rezultatom u gostima savladao Stoke.

Southampton je bio siguran protiv Crystal Palacea s 2:0, dok je Bristol u gostima nadigrao Fulham s 2:1.