Balotelli 'izbušio' Subašića za vrh tabele, Lyon preokrenuo 'petardom'

Nice je u derbiju šestog kola francuskog prvenstva kod kuće s 4:0 dobila Monaco i skočila na prvo mjesto.

Junak pobjede bio je Mario Balotelli koji je zabio dva gola. Vodstvo im donio Baysee u 17. minuti kada je zabio glavom nakon ubacivanja Serija.

Italijan je na scenu stupio u 30. minuti kada je pobjegao odbrani Monaca i probušio Danijela Subašića.

Drugi gol zabio je u 69. minuti kada je izbjegao ofsajd i pogodio za 3:0.

Konačnih 4:0 postavio je Plea u 86. minute. Dvije minute ranije isti je igrač promašio jedanaesterac.

Montpellier je već u 4. minuti golom Sansona poveo kod Lyona, ali onda je Poaty dobio crveni karton, pa su im 'lavovi' do kraja utrpali pet komada i slavili 5:1.

Na izjednačenje se čekalo do 36. minute kada je zabio Fekir.

Samo šest minuta kasnije preokret donosi Tolisso.

U nastavku su za uvjerljivo slavlje još pogodili Fekir, Tolisso i Cornet.

Bordeaux je na gostovanju kod Metza slavio 3:0 i to golovima Malcoma, Labordea i Thelina.

Od ostalih bitnijih rezultata izdvajamo trijumf Guingumpa od 1:0 protiv fenjeraša Lorienta.