Poraz reprezentativki BiH od Srbije u Zenici za kraj kvalifikacija za Euro

Ženska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine je danas završila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2017. godine.

U Trening centru N/FSBiH u Zenici je danas odigran posljednji kvalifikacioni meč za nastup na Evropskom prvenstvu 2017. godine za žene, a naše reprezentativke su ubjedljivo poražene od Srbije rezultatom 2:4.

Već u 8. minuti Srbija je povela golom Violete Slović nakon kornera, ali je do kraja poluvremena Merjema Medić poravnala na 1:1.

No, start drugog poluvremena je u potpunosti pripao gošćama iz Srbije, pa su tako sa tri brza pogotka riješile ovu utakmicu u svoju korist. Redom su pogađle Mirela Tenkov, Jelena Čubrilo i ponovo Mirela Tenkov.

Naše reprezentativke su uspjele ublažiti poraz pogotkom sa bijele tačke u 84. minuti susreta, a precizna je bila Milena Nikolić.