Dijamant opet na udaru: Prilično lako pada u šesnaestercu

Roma je u četvrtom kolu talijanske Serie A poražena na gostovanju kod Fiorentine 1:0.

Jedini gol na utakmici zabio je hrvatski reprezentativac Milan Badelj u 82. minuti, a Edin Džeko je u prvom poluvremenu imao jedan sporni pad u šesnaestercu kojeg sudija Nicola Rizzoli nije okarakterizirao kao penal.

Nekadašnji italijanski sudija Antonio Iannone komentirao je sporne situacije kola pa se osvrnuo i na situaciju s Džekom u glavnoj ulozi.

"Teško je odlučiti u toj situaciji. Džeko vjerovatno nema nikakvog popusta kod sudija zbog svoje konstitucije. On prilično lagano pada u šesnaestercu. Ipak, mislim da ne treba sumnjati u odluku suca", rekao je Iannone, prenosi Goal.