Bundesliga: Ubjedljive pobjede Bayerna, Dortmunda i Leipziga, poraz Leverkusena

Odigrano je još pet mečeva njemačke Bundeslige, a favoriti su opravdali tu ulogu, bar kada su u pitanju oni najveći.

Bayern je na svom terenu, uz blage probleme, savladao Ingolstadt rezultatom 3:1. Već u osmoj minuti gosti su poveli golom Daria Lezcana, ali je već četiri minute kasnije Robert Lewandowski postigao prelijep pogodak nakon što je lobovao Nylanda.

Xabi Alonso se pretplatio na eurogolove, pa je jedan takav postigao u 50. minuti nakon što mu je povratnu loptu odigrao Franck Ribery, a do kraja je i Rafinha postigao vrlo lijep pogodak u 84. minuti.

Dortmund je nakon šestice Legiji iz Varšave u Ligi prvaka, postigao isto pogodaka i na domaćem susretu protiv Darmstadta iako je trener Tuchel ostavio na klupi Aubameyanga. Dva gola je postigao Gonzalo Castro, a po jedan Ramos, Emre Mor, Pulišić i Rode.

Vrijedi izdvojiti i spektakularnu pobjedu Red Bull Leipziga rezultatom 4:0 na gostovanju kod HSV-a, te pobjedu Frankfurta rezultatom 2:1 nad Leverkusenom. Jedini meč bez golova su odigrali Hoffenheim i Wolfsburg.