Evropa liga: Novi poraz Manchester Uniteda, meč godine u režiji Maccabija i Zenita

Kompletiran je prvi dio prvog kola Evropa lige, u terminu od 19 časova.

Najinteresantnija utakmica je odigrana u Tel Avivu, gdje je domaći Maccabi vodio rezultatom 3:0 protiv Zenita do 15 minuta prije kraja, a do kraja su izgubili rezultatom 3:4. Da, dobro ste čuli. Rusi su za 15 minuta na gostovanju okrenuli tri gola zaostatka.

Treba istaći da je Haris Medunjanin postigao dva prelijepa pogotka, jedan iskosa iz daljine, a drugi sa 30 metara iz slobodnog udarca.

Drugi naš reprezentativac Edin Džeko nije imao sjajnu noć, ali nije ni imao priliku da to dokaže jer ga je u remiju sa Viktorijom iz Plzena trener Luciano Spalletti držao na klupi do drugog poluvremena. Završeno je 1:1, a jedini gol za Romu je postigao Diego Perotti iz jedanaesterca.

Manchester United je ponovo poražen. Nakon katastrofe u gradskom derbiju, United je poražen i na gostovanju od Feyenoorda rezultatom 1:0. Jedini pogodak na utakmici je u 78. minuti postigao Tony Vilhena.

Od važnijih rezultata, izdvaja se ubjedljiva pobjeda ambicioznog Sassuola nad Athleticom iz Bilbaa rezultatom 3:0, remi Mainza i St.Etiennea rezultatom 1:1, kao i remi Fenerbahcea na gostovanju kod Zorye.