Široki pobjedom zatvorio osmo kolo, Wagneru godine ništa ne mogu

Završeno je i osmo kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu, kolo koje je donijelo većinom pobjede klubova od kojih se to očekivalo.

Osmo kolo je zavšreno u Širokom Brijegu, gdje je istoimeni domaćin lakše od očekivanog savladao Metalleghe Jajce rezultatom 3:1.

Sve je počelo crvenim kartonom Vukašina Benovića iz 32. minute za goste, pa se već pobjednik ovog meča nazirao. Ipak, Široki je postigao prvi gol preko Wagnera u 60. minuti. Tada je uslijedilo paklenih 10 minuta i tri ukupno pogotka u mreži gostiju iz Jajca. Još jednom je Wagner postigao pogodak u 64. minuti, a šest minuta kasnije i Luka Menalo se upisao u strijelce.

Do kraja meča gosti su uspjeli samo ublažiti poraz golom Danijela Rašića u 74. minuti.