Ludilo: Fantastična igra Chelseaja na Libertyju ipak nije bila dovoljna

Završen je jedini današnji meč u Premier ligi, meč koji je ponudio nevjerovatnu dramu.

Na svom Lierty stadionu, Swansea je dočekao Chelsea u meču koji je ponudio mnogo toga. Krenimo redom!

Chelsea je započeo sjajno mel i već u 18. minuti poveo golom Diega Coste na asistenciju Oscara. Ni nakon toga, Chelsea nije popuštao sa spektakularnom igrom, ali nije mogao postići drugi gol i tri minute dekoncentracije su ih mogle skupo koštati. U 59. i 62. minuti Swansea je došao do potpunog preokreta iz jedine dvije šanse na utakmici, te su ih nijanse djelile od pobjede.

Ipak, ponovo je Chelsea krenuo svim silama naprijed, pa je u 81. minuti Diego Costa spektakularnim makazicama pogodio za 2:2. Nakon toga, nizale su se šanse za Plavce, a Costa, Victor Moses i Eden Hazard nisu uspjeli realizovati najbolje.

Tako je Chelsea došao do 10. boda nakon, vjerovali ili ne, 28 šuteva na tradicionalno teškom gostovanju.