Zlatni momci sjajno započeli turnir u Riju: Na startu 'isprašena' Ukrajina

Ostali sportovi
Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci očekivano je otvorila turnir na Paraolimpijskim igrama u Rio de Janeiru. Na startu su naši zlatni momci savladali Ukrajinu s 3:0.

Najtrofejnija bh. reprezentacija tako je potvrdila da je glavni favorit za zlato i na ovom takmičenju, te se nadamo da ćemo ponvoiti rezultat iz Londona 2012.

Prvi set naši reprezentativci riješili su za samo 16 minuta igre i to rezultatom 25:12.

U drugom setu vidjeli smo znatno jači otpor Ukrajinaca su pružili bolji otpor, dok smo treći riješili sa 25:20.

Najbolji u našim redovima bili su Mirzet Duran sa 16 osvojenih poena i Safet Alibašić s 13.

Naredni meč naša zlatna selekcija igra 12. sutra, a protivnik je stari znanac - Iran.

Odbojkaši u Riju žele osvojiti svoju petu paraolimpijsku medalju, a u grupi B tu je još i Kina.