Novi gol sjajnog Vedada Ibiševića u pobjedi Herthe, mitski preokret Leverkusena

Odigrano je još pet mečeva drugog kola njemačke Bundeslige, a većih iznenađenja nije bilo.

Hertha je na gostovanju slavila protiv Ingolstadta rezultatom 0:2, a naš reprezentativac Vedad Ibišević je ponovo odigrao sjajan meč i već u osmoj minuti postigao pogodak. Drugi gol je u 86. minuti postigao Julian Schieber.

U najuzbudljivijem meču dosadašnjeg dijela programa, Bayer Leverkusen je nakon drame savladao Hamburger SV rezultatom 3:1. Na prvi pogled to ne djeluje kao neizvjestan meč, ali je itekako bio jer je do 80. minute gost HSV imao prednost.

Bobby Wood je u 58. minuti goste sa sjevera Njemačke doveo u prednost, ali je u posljednjih deset minuta susreta viđen veliki preokret. Prvo je u 80. minuti Joel Pohjanpalo poravnao rezultat, da bi isti fudbaler postigao još dva gola u sudijskoj nadoknadi meča. Da stvar bude još interesantnija, Pohjanpalo je u igru ušao u 75. minuti.

Wolfsburg i Koln su odigrali bez golova, dok su Darmstadt i Freiburg upisali domaće pobjede nad Frankfurtom i Monchengladbachom.