Fudbalska lekcija Manchester Cityja i taktička pobjeda Guardiole nad Mourinhom (VIDEO)

Odigran je derbi Manchestera, odigrana je utakmica godine kako su je svi etiketirali.

Manchester City je na gostovanju kod mrskog rivala odnio veliku pobjedu i prikazao pravu fudbalsku lekciju.

Rezultat je na kraju glasio 1:2, a moglo je biti ubjedljivije pošto su gosti iscrpljeni nekoliko puta istrčali kontru sa većim brojem igrača, ali nisu uspjeli postići gol koji bi sve riješio.

Počelo je pogotkom Kevina De Bruynea na sjajnu asistenciju Kelechija Iheanacha u 15. minuti. Belgijanac je izašao sam pred De Geu i majstorski pogodio. Samo 19 minuta kasnije rezultat je 0:2.

De Bruyne je pogodio stativu, a Iheanacho sam neometano pogađa za ubjedljivo vodstvo. Ipak, Manchester United iz prve prilike postiže pogodak koji je dao nadu, a nakon greške Claudija Brava u 42. minuti, Zlatan Ibrahimović je sam načinio magiju i postigao pogodak.

To je bilo sve kada su u pitanju golovi, ali ne i uzbuđenja. Početkom drugog poluvremena Ibrahimovića je pogodila lopta dok je bio u ofsajdu, pa je pogodak poništen.

City je imao veliki broj prilika, ali na kraju gol im nije bio ni potreban.