Važna pobjeda Brazila u borbi za Rusiju, Argentina kiksala bez Messija

Kao što je to bio slučaj u Evropi u protekla tri dana, i u Južnoj Americi su se igrale kvalifikacione utakmice za nastup na Svjetskom prvenstvu u Rusiji 2018. godine.

Sinoć je odigrano pet utakmica nakon kojih je situacija još komplikovanija, pošto se Brazil uspio vratiti na mjesta koja vode u Rusiju. Za to im je bila potrebna pobjeda nad uvijek jakom Kolumbijom koja je igrala sa svim zvijezdama u timu.

Nije Brazil došao do jednostavne pobjede, ali je ona zlata vrijedna pošto je Brazil napredovao sa pete na drugu poziciju. Konačan rezultat je glasio 2:1 za domaći tim, a golove su postigli Miranda i Neymar, dok je jedini gol za Kolumbiju djelo opet Brazilaca, pošto je Marquinhos postigao autogol u 36. minuti.

Argentina bez povrijeđenog Lionela Messija nije mogla na gostovanju savladati neugodnu Venezuelu, pa je završeno rezultatom 2:2. Domaći tim je poveo golom Juanpija u 35. minuti, da bi Joseph Martinez na samom startu drugog poluvremena duplirao prednost. Ipak, gosti su uspjeli doći do važnog boda nakon pogodaka Lucasa Pratta i Nicolasa Otamendija.

Sinoć je razočarao Čile, dvostruki uzastopni prvak Južne Amerike. Iako na kontinentalnom takmičenju igraju sjajno, u kvalifikacijama im baš ne ide i sada su na sedmom mjestu, što je tri ispod onog koje vodi na Svjetsko prvenstvo u Rusiju. Čileanci su na svom terenu odigrali bez golova protiv otpisane Bolivije.

Najubjedljiviji je bio Urugvaj koji je sa 4:0 savladao Paragvaj. Golove za domaći tim su postigli Luis Suarez, Cristian Rodriguez i dva puta Edinson Cavani.

U posljednjem meču, Peru je na svom terenu rezultatom 2:1 savladao Ekvador.