Petković skinuo evropskog prvaka, Bjelorusi odlili Trikolorima, ludnica u Bugarskoj

Evropski prvak Portugal porazom je krenuo u kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Bolja od njih bila je Švicarska našeg Dade Petkovića 2:0.

Ipak, treba istaknuti da su gosti bili oslabljeni neigranje Cristiana Ronalda.

Švicarci su pitanje pobjednika riješili golovima Embola u 24. i Mehmedija u 30. minuti.

U toj skupini Mađarska je pomalo iznenađujuće odigrala samo 0:0 kod Farskih Otoka, dok je Latvija golom Sabale u 48. minuti slavila kod Andore 1:0.

U skupini A za veliko iznenađenje pobrinula se Bjelorusija koja je odoljela svim napadima Francuza te su uzeli bod odigravši 0:0.

U derbiju te skupine Švedska i Holandija su podijelili bodove (1:1). Domaćin je poveo preko Berga u 43. minuti, a gostima je bod donio Sneijder u 67. minuti.

U utakmici punoj preokreta Bugarska je dobila Luksemburg 4:3.. Za domaćine su pogađali Rangelov (16.), Marcelinho (65.), Popov (79.) i Tonev (92.), a za goste je uz dvostrukog strijelca Joachima (60. i 62.) zabio i Bohnert (90.).