Uzbudljivi mečevi u Južnoj Americi: Messi zabio protiv Urugvaja, Čile razočarao

U Južnoj Americi su počele kvalifikacije za Mundijal koji će se igrati u Rusiji 2018. godine.

Naime, na sinoćnjim utakmicama je bilo dosta iznenađenja, tako je u ''derbiju'', Argentina savladala Urugvaj, a Lionel Messi je bio jedini strijelac na utakmici.

Paragvaj je furioznim startom iznenadio Čile, te su u prvih deset minuta ostvarili dva gola prednosti, da bi Vidal krajem prvog poluvremena smanjio na 2:1, i ispostavit će se postavio konačan rezultat utakmice.

Bolivija je još jednom pokazala da se na njihovom terenu nema šta tražiti, pa su tako sa 2:0 savladali Peru, dok je Kolumbija uprkos dva promašena jedanaesterca sa 2:0 savladala Venezuelu.

Gabigol i Neymar pokazuju da su fenomenalan tandem, te su u samo pola sata igre postigli tri pogotka, i u gostima pobjedili Ekuador sa 3:0.