Startala Bundesliga: Bayern rapsodijom pokazao šta se svima sprema i ove godine

Počela je sezona u njemačkoj Bundesligi, a tradicionalno je otvorio Bayern u terminu petkom od 20:30.

Na Allianz Areni je večeras gostovao Werder i nikako se nije proveo dobro. Kao i obično, utakmice Bayerna i Werdera ponude mnogo golova i zabave, ali večeras je bilo zabavno samo domaćim igračima i navijačima.

Bayern je slavio rezultatom 6:0 i tako započeo eru Carla Ancelottija na sjajan način. U prvom poluvremenu Bayern je postigao 'samo' dva pogotka. U 9. minuti spektakularan gol Xabija Alonsa, a samo četiri minute kasnije Lewandowski je povećao rezultat.

U drugom poluvremenu prava rapsodija Bayerna i još četiri nova pogotka. Het-trik je postigao Lewandowski, a još su po gol dodali Franck Ribery i Phillipp Lahm.

Tako je Bayern i više nego uspješno startao novu sezonu i jasno pokazao svima šta ih očekuje u narednom periodu, bar kada je Bundesliga u pitanju.